Skip to content
Gyógytorna

Gyógytorna – Gyakorlatok, Gyógytorna módszerek

Egyéni gyógytorna

A gyógytorna kezelések a konzervatív terápiák közé tartoznak. Napjainkban folyamatosan fejlődik és új, modern terápiás módszerek segítik a betegeket.

JELENTKEZÉS

Jelentkezés Személyes vagy Online Gyógytornára

Foglaljon időpontot Online naptárunkban szakemberünkhöz személyes vagy online szolgáltatásra!

A gyógytorna az egyik legősibb gyógyítási forma, melyet a megelőzésben, a gyógyításban, valamint a  rehabilitációban is egyaránt alkalmaznak. Konzervatív módszer, mely mozgásszervi-, belgyógyászati-, neurológiai-, és egyéb betegségek megelőzését, gyógyítását célozza. Napjainkban a gyógytorna folyamatosan bővül, egyre több módszer áll rendelkezésre egyes betegségek, tünet csoportok gyógyítására. A gyógytornán belül létezik aktív és passzív mozgásforma is. Aktív gyógytorna esetén a gyógytornász irányításával a beteg önállóan tornázik, akár eszközzel, akár anélkül. Passzív gyógytorna esetén a szakember segíti a beteget a célirányos mozgás, gyakorlat végrehajtásában, szükség esetén passzív kimozgatást végez. A modern gyógytorna ágak esetében is igaz, hogy különböző aktivitást kívánnak meg a betegtől.

Milyen megbetegedések esetén javasolt az egyéni gyógytorna?

Az egyéni kezelések során használt módszerek, technikák

Hogyan zajlik a kezelés?

A kezelések első lépése a mozgásszervi állapotfelmérés. A beteg kikérdezése, állapotának vizsgálata nélkül nem lehetséges a személyre szabott gyógytorna program összeállítása. A gyakorlatok kiválasztása során fontos ismerni a beteg korát, mozgásszervi állapotát, kondícióját, mozgáskoordinációját, az esetleges rizikófaktorokat. Mindezek figyelembe vételével állítja össze a gyógytornász a kezelési tervet. A kezelések időtartama az állapotfelmérést követően 30 vagy 50 perc lehet, aminek a kiválasztása a pácienssel közösen történik.

Hatékony kezelés után pácienseink ilyen tapasztalatokról számoltak be:

Ülő munkát végzők  a kezelés hatására úgy tudnak dolgozni, hogy nem fájdalommal kell végig ülni / szenvedni a munkaidőt.

Mozgásszervi problémák (pl. gerincsérv) esetén a házi munka is gyakran fájdalmat okoz (pl. porszívózás, mosogatás). Miután ezek a feladatok folyamatosan jelen vannak életünkben, jó érzéssel számolnak be pácienseink arról, hogy megszűnik a munka közben tapasztalt zsibbadás, fájdalom

Sportot, mozgást kedvelők tünetek megjelenésekor akadályozva vannak sporttevékenységükben. A fájdalom, ill. a kiváltó ok megszüntetése biztosítja a biztonságos sportolás, mozgás lehetőségét.

A fájdalom gyakran befolyásolja az emberi kapcsolatokat is. A mozgásszervi problémás betegek kevesebbet járnak társaságba, néha hanyagolják az emberi kapcsolatokat. A fájdalom csökkenése javít a vitalitáson, s ezáltal az emberi kapcsolatokon is!

Mit nyújt Önnek az egyéni gyógytorna?

  • Fájdalma csökkenését
  • Szabad és fájdalommentes mozgást.
  • Jobb közérzetet.
  • Növekvő vitalitást és energiát.
  • Az esztétikai változás lehetőségét.
  • Ha Ön elfoglalt, flexibilis kezelések, az Ön időbeosztásához igazodva
  • Új életmódot.

Gyakran feltett kérdések

Van orvosi diagnózisom. Van értelme részt venni az állapotfelmérésen?
Nincs orvosi diagnózisom. Van értelme részt venni az állapotfelmérésen?
Fájdalmaim vannak. Honnét tudhatom, hogy gyógytornával gyógyítható ez a fájdalom?
Melyik lehetőséget válasszam, ha gyógytorna kezelést is szeretnék első alkalommal?
Otthon végezhető feladatokat szeretnék. Kapok házi feladatot?
Nem ismerem a különböző módszereket. Melyiket válasszam?
Messze lakom a rendelőtől, nem tudok gyakran kezelésre járni. Így is van értelme a gyógytorna kezelésnek?
Hogyan jelentkezhetek állapotfelmérésre, illetve gyógytorna kezelésre?
Mennyibe kerülnek a kezelések?

Hogyan működik a rendelői gyógytorna és hol lehet igénybe venni?

Abban az esetben, ha a beteg járóképes, választhatja a rendelői gyógytornát és a házi gyógytornát is.

Szaketerápiás és / vagy eszköz igény esetén (pl. SchrothMcKenzieDorn terápia stb.) szakemberek, eszközök rendelőnkben állnak rendelkezésre. Járóképes beteg esetén sport- és baleseti rehabilitációs gyógytorna rendelőnkben is előrhető, nem csak házi ellátásban. Rendelői gyógytorna esetén a kezelést mozgásszervi állapotfelmérés előzi meg, ami a gyógytornával együtt (is) megvalósítható.

Otthoni keretek között hatékony a műtét előtti, utáni és egyéb célú rehabilitációs, állapotfenntartó, erősítő, tartásjavító torna.

Helyszín: Arthuman Központ, 1122 Budapest, Alkotás út 15.

Időpont foglaláshttps://arthuman.vibrohome.hu/
Tel: 06-30-190-7315

Árak és finanszírozás

Házi gyógytorna árakat erre a linkre kattintva tudja megtekinteni, a rendelői gyógytorna árakat pedig itt találja. SZÉP kártyával szabadidős keretösszegből fizethető a szolgáltatás, illetve önkéntes egészségpénztárnál is elszámolható szolgáltatásunk számlája.

Jelentkezés gyógytornára

Tel: 06-30-190-7315
Email: arthuman@arthuman.hu 
Időpont foglaláshttps://arthuman.vibrohome.hu/


Dr Kriston Ildikó vagyok, az ArtHuman Központ alapítója. Végzettségem szerint közgazdász és jogász, illetve szomatodráma vezető (a betegségek lelki hátterét feltáró módszer) vagyok. Szakképzett gyógytornász kollégáimmal írásainkkal, szolgáltatásainkkal a mozgásszervi panaszok csökkentéséért dolgozunk!

This Post Has 0 Comments

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Back To Top