skip to Main Content

Saját súlyos személyi edzés gyógytornásszal

személyi edzésSokak számára okoz dilemmát az a kérdés, hogyan edzenek, ha már van valamilyen kisebb vagy akár komolyabb mozgásszervi vagy egyéb betegségük, elváltozásuk. Nekik segíthet a saját súlyos személyi edzés, amit szakképzett gyógytornász vezet.

Kinek ajánlott a gyógytornász által vezetett saját súlyos személyi edzés?

 1. Egészséges személyek részére: preventív jelleggel
 2. Megváltozott egészségi állapotú személyek részére
  • Belgyógyászati betegséggel élők számára: Főként cukorbetegek, hormonális problémákkal küzdők, komoly túlsúllyal rendelkezők, keringési betegséggel élők (artériás, vénás vagy nyirokkeringési zavarok) részére.
  • Mozgásszervi betegséggel élők számára: Elsősorban ízületi kopásokkal, gerincsérvvel, gerincferdüléssel rendelkezők számára.
  • Korábbi sérülés vagy műtét utáni állapotok esetén (törés, szalagsérülés, hasi műtétek, stb.)
  • Terhesség utáni állapot, pl. rectus diastasis esetén

Mit takar pontosan a gyógytornásszal végzett személyi edzés?

A pácienssel közösen kialakított rövid és hosszú távú cél megjelölése után kialakított szakszerű, személyre szabott, problémás területre adaptált edzésprogram. Ízületkímélő, funkcionális, otthon is minden további nélkül végezhető.

Miben más, mint a hagyományos személyi edzés?személyi edzés

Szakképzett gyógytornász tartja, aki a meglévő vagy kilátásban lévő belgyógyászati, kórélettani és biomechanikai tényezőkkel is tisztában van. Folyamatos figyelemráfordítás és korrekció az edző részéről a megfelelő kivitelezés és helyes begyakorlás céljából.

Kinek nem ajánlott?

Kizáró tényezők: pl. komoly ízületi instabilitás, instabil angina, súlyos szívbetegség, súlyos tüdőbetegség, súlyos (műtétet igénylő) porckorongsérv vagy gerincferdülés, csonttörés után 10 héten belül.

A program elkezdése előtt mindenképp szükséges az állapotfelmérés! A beteg anamnézisének felvételétől, a tünetek, panaszok rögzítésétől nem lehet eltekinteni.

Hogyan történik az edzés, a gyakorlatok betanulása?

A betanulás alatt minimum heti 2 alkalom szükséges edző jelenlétében. A betanulás ideje minimum 6 alkalom. Amikor elsajátította a páciens a gyakorlatokat, elég a heti 1x fenntartó edzés melletti folyamatos otthoni gyakorlás javasolt.


Kérjük, ossza meg!
 •  
 •  
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share
 •  
  1
  Share
 •  
 •  
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  

dr Kriston Ildikó

Dr Kriston Ildikó vagyok, az ArtHuman Központ alapítója. Végzettségem szerint közgazdász és jogász, illetve szomatodráma vezető (a betegségek lelki hátterét feltáró módszer) vagyok. Szakképzett gyógytornász kollégáimmal írásainkkal, szolgáltatásainkkal a mozgásszervi panaszok csökkentéséért dolgozunk!

This Post Has 0 Comments

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Back To Top
53 módszer
A mozgásszervi panaszok csökkentésére