skip to Main Content

Személyi edzés ülőmunkát végzőknek gyógytornásszal

Kinek ajánlott a gyógytornász által vezetett személyi edzés?ülőmunka

Ülőmunkát végzők számára, akik nem tudnak rendszeresen időt elkülöníteni testedzés céljára, de fontos számukra testi egészségük és fittségük megőrzése.

Mit takar pontosan a gyógytornásszal végzett személyi edzés?

Ülve és állva, akár munka közben végezhető gyakorlatok, melyek pár perces kis blokkokra bontva teljes mértékből beiktathatóak a munka közötti szünetekbe vagy akár a munkavégzés folyamatába is. A gerinc stabilitását, izmok tónusát és helyes testtartás automatizálását helyezzük előtérbe a főbb izomcsoportok erősítése és igénybe vett izmok nyújtása mellett. Eszközigény nincs, bár hol, bár mikor végezhető.

Miben más, mint a hagyományos személyi edzés?

Szakképzett gyógytornász tartja, aki a meglévő vagy kilátásban lévő belgyógyászati, kórélettani és biomechanikai tényezőkkel is tisztában van. Folyamatos figyelemráfordítás és korrekció az edző részéről a megfelelő kivitelezés és helyes begyakorlás céljából.

Kinek nem ajánlott?

Kizáró tényezők: pl. komoly ízületi instabilitás, instabil angina, súlyos szívbetegség, súlyos tüdőbetegség, súlyos (műtétet igénylő)

edzés

porckorongsérv vagy gerincferdülés, csonttörés után 10 héten belül.

A program elkezdése előtt mindenképp szükséges az állapotfelmérés! A beteg anamnézisének felvételétől, a tünetek, panaszok rögzítésétől nem lehet eltekinteni.

Hogyan történik az edzés, a gyakorlatok betanulása?

A betanulás alatt minimum heti 2 alkalom szükséges edző jelenlétében. A betanulás ideje minimum 6 alkalom. Amikor elsajátította a páciens a gyakorlatokat, elég a heti 1x fenntartó edzés melletti folyamatos munkahelyi és/vagy otthoni gyakorlás.

Cégek, munkatársak vagy egyéni jelentkezők számára is nyitott lehetőség. Csoportos edzés maximum 4 fő részére.


Kérjük, ossza meg!
 •  
 •  
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share
 •  
  1
  Share
 •  
 •  
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  

dr Kriston Ildikó

Dr Kriston Ildikó vagyok, az ArtHuman Központ alapítója. Végzettségem szerint közgazdász és jogász, illetve szomatodráma vezető (a betegségek lelki hátterét feltáró módszer) vagyok. Szakképzett gyógytornász kollégáimmal írásainkkal, szolgáltatásainkkal a mozgásszervi panaszok csökkentéséért dolgozunk!

This Post Has 0 Comments

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Back To Top
53 módszer
A mozgásszervi panaszok csökkentésére